تبلیغات
اخبار بانکی منطقه آزاد ماکو - امسال ۷۰۰ میلیارد ریال برای توسعه منطقه آزاد ماکو هزینه می شود

امسال ۷۰۰ میلیارد ریال برای توسعه منطقه آزاد ماکو هزینه می شود

چهارشنبه 7 آبان 1393 01:02 ق.ظ

نویسنده : وحید آقاپور
ارسال شده در: اخبار اقتصادی ،

04bazdid

مدیر عامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو گفت : امسال ۷۰۰ میلیارد ریال برای توسعه منطقه آزاد ماکو هزینه می شود .

به گزارش خبر ماکو : مهندس " حسین فروزان " در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) منطقه آذربایجان غربی ، با اعلام این خبر گفت : این اعتبارات برای ایجاد زیرساختها و توسعه آنها در منطقه آزاد ماکو هزینه می شود .

وی با اعلام اینکه از این اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال تنها برای احداث فرودگاه ماکو هزینه می شود، افزود : فرودگاه ماکو مهمترین طرح عمرانی و  از زیرساختهای توسعه این منطقه است .

مدیر عامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو با بیان اینکه فرودگاه ماکو برای هواپیماهای کوچک فوکر طراحی شده بود گفت : بر اساس نقشه های راه منطقه آزاد ماکو و با توجه به رشد و توسعه منطقه طول فرودگاه از ۲۵۰۰ متر به ۳۰۵۰ متر و عرض آن از ۳۰ متر به ۶۰ متر برای نشست و برخواست هواپیماهای پهن پیکر ایرباس طراحی شد .

مهندس " فروزان " تغییر در نقشه ها و افزایش طول و عرض باند فرودگاه را علت تاخیر در اتمام فرودگاه دانست و گفت : در حال حاضر برج مراقبت  و ترمینال فرودگاه در دست احداث است که تلاش می شود تا پایان خرداد ماه سال آینده فرودگاه ماکو به اتمام برسد .

وی احداث راه در منطقه برای تردد راحت و ایمن را دیگر اولویت منطقه برشمرد و گفت : ایجاد بزرگراه بازرگان ایواوغلو از ابتدای امسال با سه پیمانکار شروع شده و سال آینده برای تسریع در اجرا به چهار پیمانکار سپرده خواهد شد .

ایشان شروع احداث محل مناسب برای ایجاد شهرک صنعتی را از دیگر اولویت منطقه آزاد ماکو اعلام کرد و خاطر نشان ساخت : بزودی عملیات اجرایی احداث شهرک صنعتی در ۴۰ هکتار شروع خواهد شد .

مدیر عامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو در پایان تسریع در تعریض خیابان امام ماکو را از دیگر اولویت منطقه نام برد و گفت : تلاش داریم با آزاد سازی اماکن مسکونی و تجاری کنار خیابان امام این طرح هرچه سریعتر به اتمام برسد .
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 7 آبان 1393 01:13 ق.ظ