تبلیغات
اخبار بانکی منطقه آزاد ماکو - بانک جهانی به کمک احیای دریاچه ارومیه آمد

بانک جهانی به کمک احیای دریاچه ارومیه آمد

سه شنبه 14 مرداد 1393 10:41 ب.ظ

نویسنده : وحید آقاپور

در پی خشک شدن بیش از ۹۰ درصد دریاچه ارومیه و حساسیت های بین المللی در خصوص از بین رفتن این زیست بوم ارزشمند نماینده بانک جهانی نیز با سفر به آذربایجان غربی آمادگی خود را برای نجات دریاچه ارومیه اعلام کرد.

به گزارش بنکر (Banker)،  نماینده بانک جهانی در سفر خود به استان در دیدار با مسئولان استانی ضمن بررسی راههای همکاری این بانک جهانی خبر از کمک مالی برای اجرایی شدن طرح های احیای دریاچه ارومیه خبر داد.
نماینده بانک جهانی و عضو هیئت مدیره و مدیر اجرایی بخش خاورمیانه و شمال آفریقای این سازمان دوشنبه بعد از ظهر در جریان دیدار با معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی به خبرگزاری مهر گفت: بانک جهانی با اطلاع از وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه بررسی ابعاد این موضوع را در اولویت کاری خود قرار داده است.
عمر بوگارا افزود: تلاشهای دولت جمهوری اسلامی ایران برای مهار بحران دریاچه ارومیه قابل توجه است و نشان می دهد عزم جدی در این خصوص در دولت وجود دارد که این امر، دارای نقش مهمی در احیای دریاچه ارومیه است.
وی ادامه داد: با تکمیل اطلاعات مربوط به پروژه های مورد نظر برای احیای آن، نحوه ارائه کمک های مالی و فنی را در دستور کار خود قرار می دهیم.
نماینده بانک جهانی و عضو هیئت مدیره و مدیر اجرایی بخش خاورمیانه و شمال آفریقای این سازمان اظهار امیدواری کرد که این دریاچه از بحران خارج شده و وضعیت آن بهبود یابد.

 

 

 

 

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 14 مرداد 1393 10:45 ب.ظ