تبلیغات
اخبار بانکی منطقه آزاد ماکو - بررسی مقررات پولی و بانکی در مناطق آزاد

بررسی مقررات پولی و بانکی در مناطق آزاد

سه شنبه 10 تیر 1393 12:16 ق.ظ

نویسنده : وحید آقاپور
ارسال شده در: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ،

دستورالعمل اجرایی پیشنهادی بانک مرکزی ناظر بر تاسیس، فعالیت، نظارت و انحلال واحدهای بانکی برون مرزی در مناطق آزاد کشور در هفتمین کارگروه تخصصی بانک مناطق بررسی شد.

به گزارش بنکر (Banker)، از پایگاه خبری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، این کارگروه با حضور محمد معزالدین معاون اقتصادی و سرمایه گذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و با هدف بازنگری ضوابط فعالیت های پولی و بانکی این مناطق برگزار شد.
براساس این گزارش، قرار است این کارگروه، راهکارهای نظاراتی و اصلاحی خود را به بانک مرکزی ارایه دهد تا پس از اخذ بازخوردها و اظهار نظرها، با جمع بندی موارد، مقررات یادشده برای سیر تشریفات قانونی و تصویب در مراجع ذیربط از سوی بانک مرکزی ارایه شود.
لازم به ذکر است، اواسط خرداد رییس کل بانک مرکزی در نامه ای به مشاور رییس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ضوابط، مقررات و دستورالعمل های مربوط به فعالیت های بانکی و تاسیس بانک برون مرزی در مناطق آزاد را تشریح کرده بود.
سیف در این نامه تاکید کرده بود؛ بانکداری برون مرزی می تواند به عنوان نخستین و موثرترین گام اجرایی برای حصول اهداف متصور و مقابله با تحریم ها تلقی شود.
مدیرکل بانک مرکزی تصریح کرده بود؛ بازنگری ضوابط سایر فعالیت های پولی و بانکی در مناطق آزاد با جدیت در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد و بطور منظم و به محض حصول نتیجه، مقررات جدید تقدیم خواهد شد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 10 تیر 1393 12:19 ق.ظ